ВИННИЙ ЕТИКЕТ

  • - Зберігати ігристе вино треба в темному прохолодному місці, і обов'язково в горизонтальному положенні при t від +8 до +160C
  • - Ігристе вино рекомендується подавати охолодженим. Саме охолодженим, але не замороженим, інакше ви не розкриєте для себе весь букет ароматів і смаку. Білі ігристі вина рекомендується вживати охолодженими до t +6 – +80C, рожеві до t +8 – +100C, червоні до t +12 – +140C. Охолоджувати ігристе вино можна в холодильнику (але не зберігати там), а краще всього у відерці з льодом – кулері. Як правило, вино досягає потрібної температури за 15-30 хв.
  • - Відкривати ігристе вино треба акуратно, нахиливши пляшку під кутом 45 градусів, однією рукою притримувати пробку, іншою – повертати пляшку за денце навколо своєї осі. Димок, легкий стук – підтвердження високої якості ігристого.
  • - Ігристе вино наливають на 2/3 у високі вузькі келихи. Правильно вибраний келих дозволяє якнайкраще відчути букет вина. Для класичного ігристого вина використовуються келихи, як правило, особливої форми, яка розкриває тонкі відтінки смаку і підкреслює якість вина.
  • - Як визначити якість ігристого? Передусім, потрібно вивчити його візуально. Вино має бути досконало чистим і прозорим, з живим блиском, легкою ажурною піною. Бульбашки, в нормі, мають бути дуже маленькими і однаковими в діаметрі.