ТИРАЖУВАННЯ

Одним з найважливіших етапів в історії "Артвайнері" стало будівництво нового цеху тиражування, для якого було придбано й встановлено високотехнологічне устаткування. На сьогодні цех тиражування оснащений новими місткостями, виготовленими з харчової нержавіючої сталі, введена в експлуатацію автоматична лінія розлива суміші тиражування, продуктивність якої складає 12 000 пляшок на годину.

В процесі тиражування вино уперше потрапляє в пляшки, щоб "насититися" вуглекислим газом і виявити характер. Важливо знати, що для виробництва ігристих вин використовують тільки нові пляшки, що витримують високий тиск у 17-18 атмосфер. Вторинне використання пляшок суворо забороняється, адже при тривалій витримці кристалічна решітка скла змінюється і пляшка втрачає міцність.

Само вино тиражування є сумішшю купажа, лікеру тиражування і дріжджової розводки. Дріжджі грають вирішальну роль при виготовленні ігристих вин. На "Артвайнері" використовується спеціальна "раса дріжджів", розроблена фахівцями-мікробіологами. Унікальний рецепт є "ноу-хау" підприємства і зберігається в секреті.

Після того, як пляшки з вином закупорюються тимчасовою кронен-пробкою, робот-укладальник (ще одне нововведення цеху накладу) автоматично знімає з лінії цілі партії пляшок з вином тиражування й відправляє на витримку для шампанізації в спеціальних контейнерах.