Професіонали рекомендують

Ігристі вина світу

ФРАНЦІЯ: Ця країна вважається батьківщиною шампанського. Саме у Франції знаходиться знаменита Шампань, жителі якої винайшли й удосконалили виробництво ігристих вин.

ІТАЛІЯ: Ніщо так не передає італійський дух, як Spumante, італійське ігристе вино.

ІСПАНІЯ: В Іспанії дуже популярні місцеві ігристі вина Cava. Більше 95 відсотків Cava виробляється в Каталонії. Каталонці освоїли шампанський метод і почали виробництво вин Cava в другій половині XIX століття.

ГРЕЦІЯ: Говорять, в Греції все є, проте свого виробництва ігристих вин традиційним способом тут немає. Греки придбали ліцензію на виготовлення ігристих вин акратафорним (прискореним) способом у СРСР в 60-х роках.

ІЗРАЇЛЬ: З історії відомо, що всі євреї, що проживали в провінції Шампань, традиційно займалися виноробством і виробляли кошерне "шампанське".

КІПР: Згідно з грецькими міфами біля берегів Кіпру народилася з піни морською богиня любові й краси Афродіта. Але не лише цим прославлений Кіпр. Говорять, що лоза для знаменитих шампанських вин була вивезена французькими хрестоносцями саме з Кіпру.

МАЛЬТА: Cassar de Malte - перше мальтійське ігристе вино, виробляється за методом виготовлення шампанських вин. Мальтійський варіант шампанського досить "молодий", його почали виробляти тільки в 1999 році.

МАРОККО: В 18 км. від міста Танжер, на березі моря, знаходяться знамениті печери Геркулесові. Говорять, що ще до незалежності Марокко багаті європейці любили влаштовувати в цих печерах пікніки, на яких як пригощання подавали тільки крижане шампанське і кальян.

ПАР: Традиційний метод виробництва ігристих вин освоєний і в Південно-Африканській Республіці. Вина таких марок, як Pongracz, Simonsig і Graham Beck, заслужено вважаються найкращими в країнах Нового Світу.

БОЛГАРІЯ: А ви знаєте, що в 90-х роках в Болгарії найпопулярнішим ігристим вином серед іноземних туристів було "Радянське шампанське"! Самі ж болгари виробництво ігристого вина так і не налагодили. У цій країні і до цього дня виробляють тільки іскристі вина, методом штучного газування.

РОСІЯ: саме в Росії був винайдений швидкий резервуарний метод виробництва ігристих вин, який ще називають "акратафорним".

НІМЕЧЧИНА: Можливо, Вам буде цікаво дізнатися, що жителі Німеччини, починаючи з 1972 року, п'ють Артемівські ігристі вина. Саме тоді почалися регулярні постачання Артемівським заводом в Німеччину знаменитої торговельної марки KrimSekt.

АВСТРІЯ: Не дарма говорять, що Австрія - колиска аристократії. Австрійські виробники ігристих вин "нагороджують" свою продукцію воістину королівськими "званнями", такими як Royal, Baron або Baronesse.

ФІНЛЯНДІЯ: Ця країна популярна не лише однойменною горілкою і найближчим місцем проживання Санта Клауса, у Фінляндії з місцевих ягід примудряються робити навіть "шампанське" - сорти "Кавльєрі" і "Еліссі".

США: Америка була покорена шампанськем ще в середині ХIХ століття, коли знаменитий винар Шарль Хейдсек покинув Францію і відправився в Сполучені Штати, узявши з собою лише валізу з шампанським. У Америці він дуже швидко отримав популярність і отримав прізвисько "Шампанський Чарлі".

ЯПОНІЯ: Цікаво, що і в Японії до урочистих сімейних вечерь прийнято подавати ігристе.правда своє, японське. Японські 8-ми градусні вина менш ігристі і розливаються в дуже оригінальні пляшки - з синього скла.

ІНДІЯ: В Індії винарі виготовляють ігристе з тропічних фруктів - бананів і плодів манго. Для цього створена спеціальна технологія, яка істотно відрізняється від тієї, що застосовується при виробництві традиційного шампанського.

КУБА: Готелі Куби роблять вишукані пропозиції для закоханих пар. Тут вам запропонують романтичну вечерю, квіти, шампанське і музичний супровід, упродовж усього вечора.

КИТАЙ: В цій країні ви відкриєте для себе масу унікальних речей. А ось пробувати китайське шампанське, ми вам не рекомендуємо, тому що в Китаї так називають по-особливому зварений чай. Китайське "шампанське" віддає пеницилином і не має нічого спільного з класичним ігристим вином.

БЕЛЬГІЯ: Потрапивши до Бельгії, не забудьте побувати на турнірі з тенісу. Так, в лютому 2006 року тенісистка Ким Клійстерс подарувала по пляшці шампанського кожній з десяти тисяч глядачів, присутніх на її матчі в Антверпені.

ШВЕЙЦАРІЯ: чи Відомо вам, що в Швейцарії є село під назвою Шампань. Виробляти шампанське в Швейцарії почали ещe в 10 столітті. Це сталося за шість століть до того, як французи придумали рецепт ігристого напою.

УГОРЩИНА: Перші ігристі вина на угорській землі були виготовлені Йозефом Торлеєм, в 1882 році що відкрив своє виробництво на пагорбах старого Будапешта, в містечку під назвою Будафок.

усі статті