Новини

04.08.2012

Світ святкує «День Шампанського»

Сьогодні не лише Франція, але і весь світ, відмічають День Народження шампанського. Французи стверджують, що саме 4 серпня 1668 року, чернець Дом Периньйон винайшов цей ігристий напій.

Згідно із законом тільки Франція має право іменувати своє ігристе вино «Шампанським». Попри те, що робити ігристі вина у Франції почали з кінця 17 століття, тільки в 19 столітті їх виробництво стало масовим. І всього лише на початку минулого століття французький Парламент депутатів встановив чіткі межі в провінції Шампань, на території якої дозволено вирощувати виноград для виробництва шампанського. Відтоді Франція отримала ексклюзивне право називати свої ігристі вина «шампанським».

Ми не змагатимемося за першість Франції у виробництві цього прекрасного напою. Адже саме завдяки багатьом відомим виноробам цієї країни, класичний метод виробництва ігристого вина використовується і нині. Проте його удосконалення – це досягнення наших сучасників. Приміром, Artemovsk Winery вже більше 60 років робить класичні ігристі вина за французькою технологією, але при цьому додає і розвиває свої технологічні нововведення. Наприклад, винороби Artemovsk Winery перші випустили червоне ігристе вино, яке до цього дня є загадкою для французьких виноробів, і викликає істинне здивування. Крім того, мускатне ігристе марки брют також уперше стали виробляти тут, на Artemovsk Winery.

Сьогодні, на честь Дня Шампанського, ми поздоровляємо Вас з цим святом і хочемо поділитися деякими цікавими фактами зі світової історії ігристих вин :

 • Перше ігристе вино було зроблене ще за 2000 років до того, як Шампань прославилася по всьому світу, в Стародавньому Римі
 • У Швейцарії навіть є село, яке також називається Шампань, і виробляти там ігристе вино почали ще в 10 столітті, за шість століть до того, як французи заявили про свою першість.
 • Не дивлячись на те, що шампанське має виключно європейські «корені», Америка була підкорена шампанським ще в середині ХIХ століття, коли знаменитий винороб Шарль Хейдсек покинув Францію і відправився в Сполучені Штати, узявши з собою лише валізу з шампанським. У Америці Хейдсек дуже швидко отримав популярність і отримав прізвисько «Шампанський Чарлі».
 • А ось куштувати китайське «шампанське» ми вам не рекомендуємо, тому що в Китаї так називають по-особливому зварений чай. Китайське «шампанське» віддає пеніциліном і не має нічого спільного з класичним ігристим вином. Та зате тепер  в Китай поставляється наше вітчизняне ігристе вино KRIMART, яке робить «Артемівськ Вайнері».
 • Артемівськ Вайнері випускає близько 18 мільйонів пляшок ігристого в рік. Цього цілком достатньо, щоб кожному жителеві Австралії дісталася пляшка артемівського ігристого вина.
 • Виноград, який використовується для виготовлення ігристого, збирають трохи раніше, ніж для звичайного вина, тому рівень цукру в ньому дещо менший, а кислотність вища.
 • У одній пляшці класичного ігристого вина міститься 49 мільйонів бульбашок.
 • Тиск в пляшці ігристого — близько 6,3 кілограмів на квадратний сантиметр, що приблизно в три рази більше, ніж в автомобільній шині.
 • Швидкість вильоту «ігристої» пробки досягає 14 м/с, а висота польоту досягає 12 метрів.
 • Мюзле? (фр. Muselet від museler, «надягати намордник») — спеціальна дротяна вуздечка, фіксуюча корок на шийці пляшки.
 • Довжина дроту – мюзле в розгорнутому виді 52 сантиметри. Знадобиться 80 151 000 мюзле від пляшок ігристого вина, для того, щоб обернути Землю уздовж екватора  (Протяжність екватора планети Земля 40 075,5 км.)
 • Корок – це кора коркового дуба. Це незвичайне дерево росте на заході Середземноморського басейну і досягає 300-400-літнього віку. Щоб з кори дерева можна було отримати перший корок, повинно пройти 43 роки: перший шар кори знімається через 25 років життя дерева, другий шар – ще після дев'яти, і тільки після закінчення ще 9 років кору можна використати для виробництва корка.
 • Ремюаж – процес зведення осаду в пробку для подальшого його видалення. Уперше ремюаж був використаний в 1816 році. А придумав його управляючий льохами вдови Кліко, Антуан Мюллер, завдяки якому шампанське стало кристально чистим і прозорим.
 • У підземеллях Artemovsk Winery майстри-ремюери щодня провертають пляшки з майбутнім ігристим вином, для того, щоб цей чарівний напій набув  кристальної чистоти. За одну зміну майстер-ремюер прокручує близько 80 тис. пляшок.
 • Максимальна глибина підземних печер Артемівськ Вайнері – 85 метрів
 • А фахівці Артемівськ Вайнері визначили, що в році існує рівно 365 приводів, щоб випити келих ігристого вина!

усі новини