Новини

22.02.2020

Підсумки 2019: український споживач обирає ARTWINERY

Яке ігристе п'ють українці?

Ринок ігристого вина в Україні виріс в продажах, але тільки за рахунок імпорту. Серед українських виробників лідерство утримує компанія ARTWINERY з часткою в 30%. В цілому Українське виробництво – впало. Такі дані були зафіксовані дослідницької компанії «MRC Brand» за підсумками 2019 року.

Олександр Черниш, директор компанії «MRC Brand»

Про ситуацію на ринку ігристого в Україні.
"У минулому році ринок ігристого в Україні виріс в продажах на + 4% і на + 14% в грошах, але виключно за рахунок імпорту. Вітчизняний виробник продовжує падати -10% за 2019 рік. Це означає, що українці продовжують пити ігристі вина, але все частіше віддають перевагу закордонним позиціям".

Що з імпортної п'ють в Україні?
"80% всіх продажів - це італійські ігристі. Популярні позиції – Fragolino, Asti, Prosecco різних виробників, які в тому числі ексклюзивно імпортуються роздрібними торговельними мережами".

Про ситуацію з вітчизняним виробництвом
"Виробництво на внутрішньому ринку знизилося на -18,6% за 12 міс, а це – мінус 8 млн пляшок за рік. На падаючому ринку українська компанія ARTWINERY (відома в країнах СНД як Артемівський завод шампанських вин) – абсолютний лідер категорії з часткою 28% в пляшках і 30% часткою в грошах".

Ігор Толкачов, генеральний директор компанії ARTWINERY

Які конкурентні переваги України дозволяють утримуватися на падаючому ринку?
"Очевидно, що український споживач став більш вимогливими. Помітна тенденція, що тепер він робить вибір або в сторону імпорту і популярних у всьому світі позицій, наприклад Prosecco, або в сторону виключно якісного вітчизняного продукту з хорошою репутацією.
За результатами 2019 року, ми спостерігаємо, що споживач вибирає преміальне витримане в пляшці ігристе, а, отже, довіряє національному виробнику №1. Так, компанія ARTWINERY - виробник з історією, коріння якої сягають в 1880 р Всі вина витримуються за класичним методом Шампенуа - в пляшках від 12-ти до 60-ти місяців.
Неодноразово ми отримували міжнародне визнання. Так, преміум ігристі: Artinero, Grand Artinero і Artwine отримали найвищі престижні нагороди в міжнародних конкурсах London Wine Competition і Decanter.

Про прогнози на 20-і роки?
"Тенденція з вибором споживача в сторону все більш якісного і преміального продукту буде зростати і далі. Український споживач все більше і краще став розбиратися в якісних ігристих винах. А це означає, що конкуренція стане жорсткішою, але лідируючі позиції буде утримувати тільки той виробник, який гарантовано забезпечить покупця якісним преміальним ігристим вином ".

усі новини