Професіонали рекомендують

Головний технолог «Артвайнері»: діалог з iгристым вином

головний технолог винороб Артвайнерi

Сьогодні я хочу поговорити про деякі принципові дня нас, виноробів, моменти, які стосуються ставлення до ігристого в цілому і зокрема правил його споживання.

Потрібно сказати, що тема винного етикету досить важлива для виробника, так як від дотримання найпростіших норм вживання ігристого, таких як температура охолодження, подача, форма келиха і т.д., часто залежить враження, яке справляє вино і подальше до нього відношення. Про це немало було сказано, і написано, але тема культури пиття вина як і раніше залишається наболілої. Чому для винороба це так важливо? – запитаєте ви. Все дуже просто. Кожен винороб – це творець, творець свого продукту, і кожна пляшка ігристого, яку ви берете в руки, авторська. Ви вже читали про класичне виробництво, і знаєте, що процес народження Артемовського ігристого вина відбувається не менше 9 місяців. І за цей період ігристе вино в руках винороба проходить кілька етапів: народження, дозрівання, дорослішання...

Ми ставимося до нього, як до свого дітища і, звичайно ж, чекаємо такого ж трепетного ставлення і від вас.

Ігристе вино – це унікальний продукт, в ньому поєднується спокійне благородство тихого вина та яскравий грайливий характер святкового напою. Спробуйте вимовити вголос словосполучення «ігристе вино», або, наприклад, «шампанське»... Ви побачите, як в очах оточуючих з'являються радісний блиск. Це вино свята, радісної події, приємного приводу, гарного настрою. Воно створено, щоб дарувати людям радість. Ігристе вино доречно до гучного застілля, до романтичного вечора, святкового фуршету. Воно радує око своєю кришталевою чистотою і веселою грою бульбашок в красивому бокалі. Його букет заворожує, а ніжний прохолодний смак приємно огортає ваші рецептори...

І тим болючіше особисто мені, коли я бачу, як в літню спеку його наливають в жахливі пластикові стаканчики, кривлячись, п'ють теплим, або вприкуску з шоколадом, або ще гірше, намагаються збовтувати за допомогою металевого мюзле, тим самим буквально вбиваючи вино!

Любі мої! Адже ми живемо в цивілізованому світі... Навіщо тоді витрачати гроші на те, що ніяк не принесе задоволення?! Вино не заслуговує такого ставлення. Класичне ігристе вино вимагає дбайливого ставлення та делікатного дотику, адже його споживання – це ритуал, який повинен приносити задоволення.

Спробуйте вступити в діалог з вином, і воно відкриє вам секрети свого характеру. Для початку створіть правильну атмосферу для нього. Витончений келих форми «тюльпан» дозволить вам насолодитися красою вина і відчути всі нюанси букета, а ідеальна температура охолодження подарує вам вишукані ноти витримки і гармонійний смак з тривалим післясмаком.

І, нарешті, грамотно підібрана гастрономія дозволить отримати максимальне задоволення від ігристого вина. Створіть атмосферу свята своїми руками, і нехай у вас буде більше радісних приводів і знаменних подій в житті!

Стовбур Ніна Іванівна –
  головний технолог, винороб
  ARTWINERY

усі статті